Vaříme ze zvěřiny - 7. část

Vydáno: 12 minut čtení

V jídelníčcích (nejen školních) jsou zastoupeny kombinace rostlinných i živočišných zdrojů potravin. Čím rozmanitější strava, tím více potřebných živin tělu doplníme. Pestrost jídelníčku zajišťují obiloviny, luštěniny, ovoce, zelenina a maso - zpravidla drůbeží, vepřové a hovězí. Z hlediska zdravé výživy bývá vedle vyšší konzumace ryb doporučováno také maso z divoce žijících zvířat. Zvěřina obsahuje minimum tuku, velké množství bílkovin, vitamínů a minerálů. V následujícím seriálu se můžete inspirovat recepty z různých druhů zvěřiny.

Vaříme ze zvěřiny - 7. část
Mgr.
Miroslava
Strakatá
ředitelka MŠ Slunečnice Maršovice, lektorka DVPP
Myslivecká kapsa s houbami
Ingredience:
Bažantí prsa, sádlo, máslo, olej, sůl, pepř, cibule, pórek, bylinky (například tymián, yzop, celerová nať, petržel, pažitka), čerstvé houby, vajíčka, slanina, hotová jíška nebo mouka.
Příprava:
Bažantí prsa necháme nejprve uležet. Lehce je naklepeme a pokládáme je neosolené do kastrolu, přičemž je proložíme bylinkami (celerová nať, yzop, tymián) a na plátky nakrájenou cibulí. Bylinky můžeme použít i sušené, ale výraznější chuť a vůni dodají masu bylinky v podobě čerstvých snítek. S tymiánem je potřeba zacházet opatrně, je hodně aromatický. Naložené maso zalijeme olejem a necháme uležet v lednici do druhého dne (nebo i více dní). Před samotnou tepelnou úpravou si připravíme houbovou směs:
Na másle zpěníme cibulku, na ni nasypeme čerstvé nakrájené houby,