Aktuality

Ve středu 29. března od 17 hodin se v Brožíkově sále Staroměstské radnice uskuteční slavnostní prezentace dokumentaristického projektu Příběhy našich sousedů, který mladým lidem i veřejnosti přibližuje vzpomínky osmi proslulých i méně známých pamětníků, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, které se odehrály na území České republiky. Projekt organizuje společnost Post Bellum za podpory městské části Praha 1.
Vydáno: Včera
Duben je měsícem zápisů do prvních tříd. Holubová advokáti přináší checklist: Jak na zápisy z pohledu ředitele školy?
Vydáno: Včera
Celkem 48 nových prodejních stánků vyroste ve čtvrtek 30. března v prostorách Galerie Harfa v Praze. Své byznys nápady v nich představí studenti středních škol, kteří od září podnikají ve vzdělávacím programu JA Studentská firma. Stánky s originálními dárky za nízké ceny, domácí kosmetikou nebo bytovými doplňky budou zákazníkům otevřeny od 10 do 17 hodin.
Vydáno: 16. 03. 2023
Z více než třiceti tisíc účastníků Ekonomické olympiády zůstalo už jen 50 nejlepších. Vzešli z krajských kol, jichž se mezi 20. lednem a 9. únorem zúčastnilo celkem 913 studentů z 383 středních škol po celé České republice. Průměrný počet bodů v testu činil 43,6 (z celkových 100 bodů). Na postup do slavnostního dvoudenního finále, jež se uskuteční 19. a 20. června v Praze, bylo potřeba alespoň 82 bodů. 
Vydáno: 16. 03. 2023
 Po 100 letech se v Česku opět testovala fyzická zdatnost mládeže
Vydáno: 15. 03. 2023
E-Bezpečí otevírá novou službu určenou pro veřejnost - především učitele, rodiče, ale např. také policisty - tematické videostreamy zaměřené na různá témata spojená se světem online bezpečnosti. 
Vydáno: 14. 03. 2023
MŠMT zveřejňuje výkonová data škol za školní rok 2022/2023
Vydáno: 14. 03. 2023
Dnešní doba staví pedagogy, asistenty pedagoga, žáky i rodiče před nelehké úkoly. Jedním z nich je např. potřeba podpory psychické odolnosti dětí. Jak ale postupovat? Jak v konkrétních stresových situacích jednat?
Vydáno: 13. 03. 2023
Máte doma živé dítě, které je neustále v pohybu, nevydrží u žádné aktivity a má problém udržet pozornost? Nebo už máte i diagnózu ADHD a tápete, kde hledat další pomoc a podporu? Stěžují si na něho ve škole nebo se již dopředu bojíte, co bude, až tam nastoupí? Trápí ho i další obtíže?
Vydáno: 13. 03. 2023
Nejnovější informace o výuce venku nabídne veřejnosti konference Žijeme v Zahradě hrou, pořádaná Nadací Proměny Karla Komárka. Proběhne na Den učitelů, 28. března 2023, v kulturním centru Vzlet v Praze-Vršovicích. Účastníci se na ní dozvědí, jaké aktivity dětem připravit, aby se všestranně rozvíjely, nebo proč je pro školu tak důležitá chytře vytvořená zahrada. Přednášky doplní praktické workshopy, na nichž se bude hovořit o pozitivních dopadech přírodního prostředí na dětský kolektiv nebo o roli architekta při navrhování školní zahrady. Řeč bude i o tom, proč je učení venku důležité pro motivaci učitelů.
Vydáno: 11. 03. 2023
Národní pedagogický institut ČR (NPI ČR) zveřejnil Koncepce revize vzdělávacích oblastí (dále jen „koncepce“), které byly vytvořeny jako podklad pro budoucí aktualizaci a inovaci rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání (dále jen „RVP ZV“). Členové pracovních skupin vzdělávacích oblastí při tvorbě koncepcí vycházeli ze zadání od Koncepční pracovní skupiny. 
Vydáno: 11. 03. 2023
Podpořit prvostupňové učitele, nabídnout jim pomoc, vzdělávání, inspiraci i zkušenosti kolegů, kteří už učí novou informatiku a cíleně rozvíjejí digitální kompetence mladších školáků – to je cílem DIGI roadshow určené především učitelkám a učitelům na prvním stupni ZŠ. Národní pedagogický institut ČR opět pořádá setkání DIGI roadshow na všech svých krajských pracovištích.
Vydáno: 11. 03. 2023
Jak je učit přemýšlet o bezpečném sdílení osobních údajů, ale i smysluplném trávení volného času?
Vydáno: 11. 03. 2023
Holubová advokáti s. r. o. - tuto kancelář znáte z našich konferencí, článků v časopisech i z Řízení školy online. Advokátku Alici Kubů Frýbovou, specialistku na školské právo, najdete i mezi našimi autory. 
Vydáno: 11. 03. 2023
Ať už ctíte meteorologické jaro, nebo čekáte na to astronomické, z předpovědi počasí je jasné, že zima se pomalu loučí a o slovo se hlásí aprílové počasí. A to je přesně ta doba, kdy je nejlepší si udělat kafíčko, horkou čokoládu anebo oblíbený čaj a usednout k našim časopisům.
Vydáno: 10. 03. 2023
V Česku skončilo podávání přihlášek na střední školy. Právě tam se letos hlásí silné populační ročníky.
Vydáno: 09. 03. 2023
Akce Díky, trenére se je snaží podporovat v pohybu
Vydáno: 09. 03. 2023
Oblíbená a riziková. To je aplikace TikTok. Zábava pro děti i dospělé je tu vykoupena bezpečnostními riziky, chuť následovat některé z video – výzev může ohrozit život. Co všechno je spojeno s touto čínskou aplikací ke sdílení krátkých videí? Proč její používání řada firem, některé státy i Evropská komise omezují, a jak se k tomu postavit ve škole? 
Vydáno: 08. 03. 2023
Rozhovor internetového deníku Forum 24 s poslankyní Renátou Zajíčkovou.
Vydáno: 08. 03. 2023