"Však on to ve školce dožene" aneb je nutné dítě chystat na školku?

Datum: Autor/autoři: Lenka Klepáčková Rubrika: Klima školy

Název známé knihy „Všechno, co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole“ od Roberta Fulghuma mluví za vše. Je to přece mateřská škola a její zaměstnanci, kteří mají naučit dítě samostatnosti, sebeobsluze a ideálně i zdvořilému chování. Zdatnější pedagožky ještě přidají barvy, roční období a s tím spojené zvyky a navrch několik receptů na zdravé svačinky, co si děti zvládnou vytvořit samy.