Od dílniček v MŠ k výtvarnému ateliéru

Vydáno: 24 minut čtení

Korálky, drátky, minerály, krystaly, drahé kameny, přírodní materiál… kleště, bruska, kladívko… To vše a mnoho dalšího materiálu a náčiní patří do Ateliéru Zaječí, jehož majitelkou a provozovatelkou je paní Bc. Andrea Košanová, se kterou jsem si povídala o její zajímavé kreativní činnosti a jejích dalších plánech.

Od dílniček v MŠ k výtvarnému ateliéru
Miroslava
Strakatá
ředitelka MŠ Slunečnice Maršovice.
Jste jedna z maminek, které realizovaly v naší mateřské škole dílničky pro děti. Vím o vás, že máte široký záběr různých činností a aktivit. Můžete je čtenářům přiblížit?

aspigetpic?section=7&pictype=2&EagriUserAddr=0.0.0.0&Id=20049.jpg
Tápu, odkud mám začít... Nerada bych vyčerpala rozsah i čtenáře první odpovědí. V souhrnu dělám všechno, co mě zajímá a baví – napříč různými oblastmi. Pokud zamířím k aktivitám s dětmi, jde o kreativní činnosti, řemesla, ekologii, práci se zvířaty, hudbu až třeba k sociální práci, která je mou primární, odbornou profesí.
Máte vlastní ateliér, kde si sama vyrábíte a následně prodáváte krásné předměty. Co vše vyrábíte a jaké materiály používáte?
Popravdě – na ten „pravý“ ateliér stále čekám. Začínala jsem tzv. na koleni a mojí pracovnou byl celý dům, stodola i dvůr. Pro potřeby k tvoření, desítky krabiček, krabic, nářadí a vybavení se našla, zhruba před rokem, volná místnost, kde mám pracovní stůl a vše potřebné, ale… o budoucnosti vedeme doma dialog, s prostorem jsou i jiné plány, zatím je to kompromis. Takže v mém půl-ateliéru tvořím hlavně šperky a interiérové dekorace z drátů, korálků a kamenů.
aspigetpic?section=7&pictype=2&EagriUserAddr=0.0.0.0&Id=20050.jpg
Vyrábíte mimo jiné sezónní výrobky. O jaké výrobky jde a jaké materiály používáte?
Žiji na venkově, přírodu mám na dosah ruky, takže se nabízí využívat materiál, který je všude kolem nás. Typickým sezónním výrobkem jsou okrasné věnce. Začíná to zjara vrbovým proutím, březovými větvičkami, z houbaření se vracím s košíkem plným šišek, kůry, plodů, zajímavých samorostů i kamenů. Ještě začátkem podzimu jsou louky pokryté