Náplň práce školního speciálního pedagoga

Náplně práce byly zpracovány na základě přílohy č. 3 vyhlášky č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, ve znění pozdějších předpisů, rozdíly oproti legislativnímu textu vycházejí z potřeb pedagogického terénu škol a ŠPZ a připomínek zástupců odborných asociací (zkušenosti z MAP, KAP, RAMPS).

Související dokumenty

Pracovní situace

VP a další poradenští pracovníci
Žáci se speciálními vzdělávacími potřebami
Individuální vzdělávací plán – vztah k různým oblastem činnosti školy
Metodika k institucionalizaci podpůrných pedagogických pozic
Náplň práce školního psychologa
Zařazování do platových tříd - speciální pedagog
Individuální vzdělávací plán – obecná charakteristika
VP a pedagogicko-psychologická poradna
Psychologická a psychoterapeutická pomoc cizincům postiženým válkou na Ukrajině
Novela vyhlášky č. 27/2016 Sb., o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných (2. část)
Supervizní a intervizní činnost ve školském a školním poradenském systému
Školní poradenské pracoviště (ŠPP)
Výchovný poradce a další (ne školské) organizace
Školní metodik prevence
Školní psycholog na základní škole
Přehled situací, kdy je doporučení či součinnost školského poradenského zařízení nezbytnou podmínkou pro úkony ve vzdělávání
Legislativní rámec vzdělávání žáků a studentů se speciálními vzdělávacími potřebami daný školským zákonem
Podpora implementace novely školského zákona z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání
Činnosti zajišťované v „malotřídních“ školách

Poradna

Doplnění pedagogické kvalifikace; asistent pedagoga
Příplatek
Ochrana osobních údajů
Kvalifikace

Vyhlášky

72/2005 Sb. o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních