Klíčové je posilování rodičovských kompetencí

Datum: Autor/autoři: PhDr. Václav Mertin Rubrika: Zamyšlení nad

Existují děti, které jsou ohrožené školní neúspěšností a u nichž se tato nepříznivá prognóza později během školní docházky naplní. Častěji se vyskytují v rodinách málo vzdělaných rodičů, žijících v pásmu chudoby, sociálně slabých, bydlících v ubytovnách, u známých, pendlujících na hranici bezdomovectví. V těchto rodinách se rovněž hojněji vyskytuje nezaměstnanost, závislost na alkoholu či jiných návykových látkách nebo konflikty se zákonem. Většina z nás si poměrně dobře umí představit materiální problémy. Jenže jejich fungování je poznamenáno i řadou dalších závažných nepříznivých okolností.