Lyžařský kurz bez sněhu aneb ředitel mistrem improvizace

Vydáno: 12 minut čtení

Lyžařský kurz patří mezi klasické týdenní akce většiny škol. Objednávají se zpravidla rok dopředu, takže pokud nejste šamani, doufáte, že v termínu, který si v českých horách rezervujete, sníh bude. Jenže už to není samozřejmé, ačkoli jste se již dávno smířili i s umělým zasněžováním. Globální oteplování tu zkrátka je a projevuje se i na lyžařských svazích.

Lyžařský kurz bez sněhu aneb ředitel mistrem improvizace
Mgr.
Rostislav
Konopa
ředitel, Bratrská škola – církevní základní škola, Praha; specializuje se na STEAM vzdělávání (http://www.steamacademy.cz); autor projektu stratosférických balónů (http://www.dotknisevesmiru.cz)
Pár dní před termínem jste si téměř jisti, že lyžování v Jizerských horách nebude čtyři dny, jak jste plánovali, pokud vůbec bude. Naděje sice umírá poslední, ale oblevu a 10 stupňů nad nulou několikátý den po sobě nezvládne ani nejlepší sněžné dělo, bez mrazu to prostě nejde. Autobus plný puberťáků míří do hor, nálada je výborná, ale výhled na lyžování nejistý. Co uděláte? Musíte improvizovat, což je dovednost, bez níž je každý učitel ztracen. Šest dospělých horečně plánuje horské túry, noční hru s vysílačkami, koupání v Jizeře pro otužilce, spaní venku a také neustále sleduje počasí.
aspigetpic?section=7&pictype=2&EagriUserAddr=0.0.0.0&Id=19431.jpg