Jmenování ředitele

Plné znění otázky

Ředitel školy byl jmenován do funkce ředitele školy v roce 2018, tzn., že jeho funkční období trvá do roku 2024. Zda v daném roce 2024 zřizovatel vyhlásí konkurz nebo potvrdí pozici v rámci rekonkurzu nechci předjímat. Zajímalo by mě nyní, jaký je možný postup zřizovatele, když daný ředitel školy bude zvolen v rámci komunálních voleb do zastupitelstva a bude následně zvolen do uvolněné funkce. Je mi jasné, že na jeho funkci zřizovatel vyhlásí nový konkurz, ale není mi jasno, na jakou dobu bude mít jeho "zástupce" jmenování. Zda na celou dobu mandátu, tzn. do roku 2026. A co se bude dít v roce 2026? Když se původní ředitel vrátí, jak to bude s případným konkurzem, který měl být původně v roce 2024?

Odpověď