Rozvíjejte u žáků gramotnost, kterou budou v životě potřebovat

Umět posoudit důvěryhodnost nalezených informací, nastavit si zdravou hranici mezi časem stráveným online a offline nebo využívat média bezpečně, to jsou dovednosti, které v dnešním světě považujeme za klíčové. V některých školách se je žáci učí v rámci „mediálního vzdělávání“ (či „mediální výchovy“). Přečtěte si tipy, jak můžete podpořit mediální vzdělávání ve své škole.

Začlenění mediálního vzdělávání do výuky se v praxi ukazuje jako ne zcela snadný úkol, zvláště na odborných školácha učilištích. Z konzultací s vyučujícími vyplynulo, že mnohdy bojují s tím, jak by měli celou oblast uchopit, a že si nejsou v některých tématech „jistí v kramflecích“.
Abychom jim i dalším pedagogům
cestu k rozvoji mediální gramotnosti žáků
usnadnili, vytvořili jsme v JSNS ve spolupráci s 30 vyučujícími z odborných škol a učilišť publikaci s názvem Mediální
vzdělávání