Projekce pro školy: Film Tmání otevírá debatu o bolestech duše a nabízí terapeutický účinek

Vydáno: 7 minut čtení

K nejúspěšnějším animovaným projektům posledního roku patří film Tmání, který je autobiografickým dílem režiséra Ondřeje Moravce. Má nominaci na Českého lva, účastnil se prestižního filmového festivalu v Benátkách i festivalu v Jihlavě. Píseň k filmu složila Lenka Dusilová, odehrává se ve virtuální realitě a zabývá se dnes bohužel velmi aktuálním tématem křehkého psychického zdraví dospívajících. Působivou animovanou formou vypráví autentický příběh chlapce / mladého muže bojujícího s depresí a ukazuje, jak se mu daří s tímto vnitřním démonem bojovat. Projekt má ale také vzdělávací rozměr – nabízí speciální edukační programy pro školy s připravenými manuály pro učitele a studenty. O tom, co do škol může snímek přinést a kde je možné jej zhlédnout, hovoří producentka Hana Blaha Šilarová.

Mgr.
Michaela
Váchová
odborná editorka Učitelského měsíčníku
aspigetpic?section=7&pictype=2&EagriUserAddr=0.0.0.0&Id=19623.jpg
Mohla byste stručně nastínit děj filmu?
Tmán