Nezapomínejme na duševní zdraví dětí a dospívajících: Škola jako bezpečné místo, kde péče o duševní zdraví není tabu

Vydáno: 8 minut čtení

Psychický wellbeing je velmi často skloňovaným tématem posledních let. Ukazuje se, že existují nástroje, jak efektivně působit na studenty/ky v oblasti duševního zdraví, protože téměř dvě třetiny z nich se s duševními obtížemi setkají u sebe nebo u svých blízkých. Programy primární prevence nabízí možnost, jak pomoci tato témata ve školách otevírat. Efektivita programu organizace Nevypusť duši byla i výzkumně ověřena.

PhDr.
Frombergerová
Ph.D.
psycholožka, působí na katedře