O umělé inteligenci - sem a zase tam

Vydáno: 4 minuty čtení

Netrvalo příliš dlouho, než jsme se na seminářích mého kurzu dostali k docela ošemetné otázce: Úkoly, eseje, kresby či další výstupy nástrojů umělé inteligence se zcela určitě ve velmi krátké době objevují či objeví i na deskách školních lavic či spíše na digitálních displejích žáků, v cloudech i pracovních stanicích učitelů. Jak ale k takovému dílu přistupovat? Je AI v tomto případě tvůrcem a žák je jen poučeným uživatelem? Nebo je AI pouze zdroj? Nebo snad není sama o sobě ani zdrojem, protože v zásadě vše, co umělá inteligence vyplodí, je víceméně jen kompilátem online obsahu?

O umělé inteligenci – sem a zase tam
Ing.
Milan