V jaké rovině učitelé ovlivňují na výsledky žáků: zjištění z modulu TALIS-PISA link

Datum: Autor/autoři: PhDr. Josef Basl, Ph.D. Rubrika: Informujeme

V roce 2018 se poprvé v tomtéž roce uskutečnila mezinárodní šetření TALIS a PISA. Česká republika využila možnosti synergie a díky zapojení stejných škol do obou šetření propojuje modul TALIS-PISA link informace o výsledcích žáků v PISA 2018 se zjištěními TALIS 2018 o zkušenostech, názorech a postojích učitelů a ředitelů. Realizátorem obou šetření je v České republice Česká školní inspekce a vybraná zjištění z modulu TALIS-PISA link přináší tento článek.