Náboženské alternativy ve vzdělávání: Scientologické "studijní technologie"

Datum: Autor/autoři: Jitka Schlichtsová Rubrika: Představujeme

Jednu ze zajímavých alternativ s náboženským přesahem představují v českém školství studijní centra Basic a Základní a mateřská škola Basic v Brně a v Praze. Spolu s jazykovými školami LITE staví na tzv. studijních technologiích L. R. Hubbarda, zakladatele scientologického hnutí, a spadají pod střechovou mezinárodní organizaci Aplikovaná scholastika. Na podzim 2017 získala brněnská škola Basic pozitivní hodnocení při hloubkové inspekci ČŠI a i jinak se zdá, že se pedagogickým aktivitám scientologů u nás poměrně dobře daří. Příčina jejich úspěchu však, jak si níže řekneme, netkví v přelomové pedagogické metodě, ale spíše v odhodlanosti samotných scientologů dosahovat dobrých výsledků.

1)