Odborná kvalifikace MŠ

Odborná kvalifikace
PaedDr.
Mikáč
Zaměstnávám dvě učitelky mateřské školy a nejsem si jistá jejich odbornou kvalifikací pro výkon tohoto povolání, prosím o radu.
1. zaměstnankyně - maturitní zkouška na Střední odborné škole technické Liberec, dále jednotlivá zkouška na Střední odborné škole pedagogické - obor předškolní a mimoškolní pedagogika - učitelství MŠ a vychovatelství.
2. zaměstnankyně - maturitní zkouška na SOU studijní obor oděvnictví. Dále 4 semestry vysokoškolského studia na TU Liberec - kurz pedagogické přípravy pro vychovatele a pedagogy volného času v programu celoživotního vzdělávání Liberec - předměty pedagogika, psychologie, metodika zájm. činnosti. Dále jednotlivá zkouška na Střední odborné škole pedagogické - obor předškolní a mimoškolní pedagogika - učitelství MŠ a vychovatelství. Prosím o informaci, zda zaměstnankyně splňují odbornou kvalifikaci.
Související předpisy:

zákon č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů
Uvedené vzdělání u žádné z pracovnic nesplňuje požadavky na odbornou kvalifikaci učitelky mateřské školy uvedené v § 6 zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, v platném znění.
Žádné kurzy a jednotlivé zkoušky nemohou nahradit úplné vysokoškolské vzdělání získané studiem v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na pedagogiku předškolního věku, nebo vyšší odborné vzdělání získané ukončením akreditovaného vzdělávacího programu vyšší odborné školy v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání, nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou získané ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu učitelů předškolního vzdělávání.
Bez nahlédnutí do dokladů o vzdělání obou pracovnic není samozřejmě možné dotaz zodpovědět zcela spolehlivě. Proto je vhodné dodat, že rozhodující vyjádření o odborné kvalifikaci je oprávněno podat pouze MŠMT na základě předložených dokladů o dosaženém vzdělání.