Založení a rozjezd školy #3: Do rejstříku!

Vydáno: 9 minut čtení

Zřizovatele jsme na konci minulého dílu opustili ve chvíli, kdy se rozhodli pro zápis do rejstříku škol. Již nebudeme sledovat ty, kteří se z různých důvodů vydali jinou cestou. Naopak se zblízka podíváme přímo na proces zápisu, tedy na faktický zrod nové školy.

Založení a rozjezd školy #3: Do rejstříku!
Mgr.
Adler
učitel, kouč, lektor, www.marekadler.cz
Formální náležitosti popsala v minulém a tomto vydání kolegyně Monika Puškinová. My se zaměříme na to, co je skryto za oponou. Přiblížíme si pouť pěti zřizovatelů od přípravy a podání žádosti přes zařízení mnoha povolení a souhlasů až k úlevě, když se 1. září všichni poprvé sejdou v nové, oficiálně schválené škole.
Příprava tohoto dílu byla specifická. Při zmínce o zápisu do rejstříku škol mnoho oslovených zřizovatelů změnilo tón hlasu, barvu kůže, jinak vlídný pohled se proměnil na směs rozpaků a naštvání. Někteří se snaž