Žák mi svěřil tajemství - a co dál?

Vydáno: 7 minut čtení

Osobně mám velmi ráda rozhovory, které na Lince pro rodinu a školu 116 000 vedeme s vyučujícími na ZUŠ. Je z nich obvykle cítit velký zájem o daného žáka a touha mu pomoci. Je radost slyšet, že žáci se se svými učiteli věnují umění v atmosféře důvěry, která jim umožní sdílet své zážitky. Někdy se však žáci svěří se závažnými informacemi. A i když učitel výslovně neslíbí, že tato informace zůstane (jako všechny ostatní) jen mezi nimi, přesto nechce nevyslovený slib porušit… právě se chytili do pasti. Jak z ní ven?

Žák mi svěřil tajemství – a co dál?
Mgr.
Jarmila
Kubáňková
Ph.D.
metodička služeb 116 000 a 116 123, statutární zástupkyně Cesta z krize, z. ú.
Ačkoliv je tato „past na učitele“ známá mnoho let a spousta učitelů se už do ní tzv. chytila a své zkušenosti sdílela, každý rok do ní padají další a další učitelé. Naštěstí nám zákony poskytují vcelku jasná vodítka, jak v této situaci jed