Předávání osobních údajů žáků pojišťovnám

Povinnost vést školní matriku mají všechny školy a školská zařízení, která jsou zařazena v rejstříku škol. Zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „školský zákon“), stanoví ve svém ustanovení § 28 základní zásady vedení povinné dokumentace škol a školských zařízení.

Pracovní situace

GDPR - pro školy
Poskytování osobních údajů školami Policii ČR
Metodická pomůcka k aplikaci GDPR ve školství - vydaná MŠMT