Život Václava Havla - příběh boje za lidská práva

„Škola musí vést mladé lidi také k sebevědomému občanství; nebudou-li se o politiku zajímat všichni, stane se doménou těch nejméně vhodných,“ napsal Václav Havel v roce 1991 v knize Letní přemítání. Vzdělávací projekty Knihovny Václava Havla motivují mladou generaci k zamyšlení se nad otázkami občanské společnosti, demokracie a lidských práv. Současně fungují jako virtuální komunita nabízející on-line vzdělávací zdroje přístupné zdarma školám nejen v „celé“ České republice.

Podání historie skrze příběhy je cestou, jak mladé generaci přiblížit jinak vzdálenou a těžko pochopitelnou dobu. Proto Knihovna Václava Havla natočila šestidílnou video sérii
Každý může změnit svět / Man of Inspiration
www.zmenitsvet.cz, ve které dvě známé moderátorské tváře, zpěvačka Emma Smetana a tanečník Yemi, na pozadí životního příběhu Václava Havla vysvětlují mladým divákům historii boje za lidská práva v 2. pol. 20