Nový portál pro hodnocení vzdělávacích kurzů pro pedagogy - lepší orientace v široké nabídce

Pedagogové budou mít nově možnost vyhledávat vzdělávací kurzy na jednom recenzním portálu i s relevantním hodnocením. Odborníci z Pražského inovačního institutu (Pii) pracují na novém systému hodnocení vzdělávacích kurzů pro učitele. Měl by jim usnadnit orientaci v široké nabídce a poskytnout souhrnné informace o dalším profesním vzdělávání. Projekt financuje hlavní město Praha, připojí se k němu i Královéhradecký a Liberecký kraj a autoři chtějí oslovit i další kraje v České republice. Podobný nástroj pro hodnocení dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) zatím v Česku neexistuje.

„Idea recenzního portálu DVPP vychází z výstupů vícero dříve provedených šetření mezi učiteli a řediteli škol nejen v Praze. Z těch vyplývá, že nabídka kurzů DVPP je veliká a dostačující (až na některé odborné předměty), což je pozitivum. Na druhou stranu kvalita kurzů je různá a vybrat vhodný kurz může být náročné,”
říká o ideji
projektu jeho vedoucí Petr Zavadil.
Recenzní portál podle něj pomůže sdílet zkušenosti úča