Staňte se Podnikavou školou a pomozte tak žákům vnímat změnu jako příležitost

Vydáno: 6 minut čtení

Jak bude vypadat svět, na který děti ve školách připravujeme? To nikdo z nás neví, jedinou jistotou je změna. Aby se dnešní studenti dokázali uplatnit, budou muset změny umět přijímat a využívat. Zásadní tedy bude schopnost všímat si problémů kolem sebe a vnímat je jako příležitosti, nacházet prostředky k jejich řešení a nakonec řešení realizovat. K těmto dovednostem, které souhrnně označujeme jako podnikavost, je třeba vést děti už ve škole.

Staňte se Podnikavou školou a pomozte tak žákům vnímat změnu jako příležitost
Kačabová,
ředitelka Asociace podnikavé Česko
Vzdělávání zaměřené na rozvoj k podnikavosti žákům umožňuje objevit jejich potenciál a dál jej rozvíjet. Vést děti k rozvoji podnikavosti lze napříč všemi předměty a různými typy aktivit, kterým je společné to, že v nich děti i dospělí procvičují strategické a kritické myšlení, řešení problémů a představivost.