Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Kategorie pracovních situací

Pracovní situace

Seřadit podle::

Seřadit podle::

Klíčové slovo Internet

Elektronická třídní kniha

Autor/autoři: Mgr. Petr Naske, Miroslav Dvořák

Elektronické třídní knihy, resp. elektronické žákovské knížky se již staly běžnou součástí školního prostředí a dá se předpokládat, že se v následujících letech budeme s klasickou papírovou třídní knihou setkávat již jen ojediněle.

Jak fungují sociální sítě

Autor/autoři: Josefína Knollová

Průvodce po sociálních sítích od Zvol si info: Jak fungují a na co dát pozor?

Jak zadat školní web?

Autor/autoři: Mgr. Ivan Vovk

Jak zadat výrobu školního webu? Chcete pro svoji školu kvalitní web? Pak budete jednat s internetovou firmou, která ho pro vás vyrobí. Jak při tom postupovat, na co se soustředit a na co si dát pozor?

Komunikace školy s veřejností na internetu a uživatelské testování www stránek

Autor/autoři: doc. PaedDr. Ludvík Eger, CSc.

Rozvoj ICT významně ovlivnil i komunikaci škol s veřejností. Webové prezentace škol se již staly povinnou záležitostí vzdělávacích institucí a lze si jen těžko představit, že by v současné době škola nevyužívala internet pro komunikaci se žáky, ro...

Moderní on-line způsoby profesního rozvoje učitelů

Autor/autoři: PhDr. Ondřej Neumajer, Ph.D.

Příspěvek popisuje vybrané moderní on-line způsoby a formy vzdělávání učitelů, jako jsou webináře, virtuální hospitace, e-learning, m-learning, osobní vzdělávací prostředí či MOOC.

Nahrávání pedagogů ve vyučování

Autor/autoři: Mgr. Bc. Adam Hlaváč

Tento text se věnuje právním aspektům poměrně rozšířené praxe, tedy nahrávání pedagogů při vyučování a zveřejňování takových nahrávek zejména prostřednictvím sítě internet.

Nenávist na internetu se dá řešit včasnou prevencí, ale i aktivitami ve třídě

Autor/autoři: Mgr. Michal Kaderka

Pro nejmenovaného, byť konkrétního obyvatele Frýdku-Místku muselo být velkým překvapením, když byl letos v dubnu obviněn za výrok „Tam by sednul granát jak pr..l na prkýnko“, který adresoval teplickým prvňáčkům ze ZŠ Plynární. Pravděpodobně byla u...

Proč se tolik chytrých lidí nachytalo na BFF?

Autor/autoři: Mgr. Michal Kaderka

Protože si myslí, že jsou lepší než děti, ale nejsou. Tak by se dala stručně shrnout odpověď na otázku, proč tolik lidí uvěřilo naprosté pitomosti. A protože neví, že na sociálních sítích je nutné vše ověřovat a informace je nutné kriticky hodnotit.

Kategorie pracovních situací