Spolupráce s rodiči se nejlépe rozjede na školní zahradě

Vydáno: 9 minut čtení

Nepustí si škola rodiče moc blízko, když jim nabídne spolupráci? Jakými způsoby mohou matky a otcové škole pomoci? Takové a další otázky rozvíjí pátým rokem Unie rodičů. V následujícím rozhovoru s jeho předsedkyní Angelikou Gergelovou navazujeme na první část našeho povídání, která vyšla v předchozím čísle Učitelského měsíčníku.

Spolupráce s rodiči se nejlépe rozjede na školní zahradě
Lucie
Römer
novinářka a lektorka
Podle výzkumu Schola Empirica a Eduzměny z roku 2023 říká 41 % českých rodičů, že to, co jim brání se do života školy víc zapojit, je, že k tomu nedostali od školy pozvánku. Jak může taková pozvánka třeba vypadat?
Pro mě by byl prvním krokem ten komunikační manuál pro rodiče. Klidně jednoduchý, třeba formou odkazu na webu a ve školním informačním systému. Dále hodně pomáhá, když škola s rodiči komunikuje i o pozitivních věcech, nejen o problémech. Když je nezv