Metodické sešity z dílny Post Bellum. Náměty na využití žákovských prací ve výuce

Vydáno: 4 minuty čtení

Na začátku bylo netradičně zpracované pamětnické vyprávění. Několikastránkový komiks o životě pana Antonína Oty. Žákovská práce, která vznikla jako jeden z výstupů dokumentaristického projektu Příběhy našich sousedů. Komiks žáků ze ZŠ jazyků v Karlových Varech zaujal nejen porotu, ale i celé publikum. Zrodil se nápad zpřístupnit ho širší veřejnosti a pokusit se ukázat, jak by se dalo trochu jinak podívat na tematiku padesátých let. Jinak než v klasických učebnicích společenskovědních předmětů. Díky finanční podpoře Karlovarského kraje se celý komiks dočkal redakční úpravy, přibylo několik didaktických materiálů a první metodický sešit z produkce Post Bellum mohl do světa. A nezůstal osamocený. Postupně k němu přibylo dalších šest a k vydání jsou nyní připravené dva nové sešity.

Metodické sešity z dílny Post Bellum
Náměty na využití žákovských prací ve výuce
Mgr.
Dagmar