Dokumenty

Mohu jako zaměstnavatel (škola) poslat zaměstnance (pedagoga) na mimořádnou lékařskou prohlídku, když je dlouhodobě v pracovní neschopnosti? 
Vydáno: 09. 06. 2023
Prezident Petr Pavel ve středu podepsal novelu zákona o pedagogických pracovnících.
Vydáno: Včera
Ve spolupráci s MŠMT vyhlašuje DZS 22. ročník Evropské jazykové ceny Label. Přihlášky je možné posílat do 15. 6. 2023.
Vydáno: Včera
Hledáme školy, které mají rády výzvy a pomůžou nám pohnout republikou kupředu! Rozhodli jsme se, že připravíme velký videokurz, který žákům 8. a 9. tříd ZŠ (a odpovídajících tříd gymnázií), tak studentům 1. a 2. ročníku SŠ přiblíží fenomén umělé inteligence (AI). Videokurz bude dostupný zcela zdarma.
Vydáno: 08. 06. 2023
Všechny základní školy uvádějí do výuky na 1. stupni od září 2023, o rok později na 2. stupni ZŠ. 
Vydáno: 07. 06. 2023
Na Infoabsolventovi naleznete přehled všech škol a oborů vzdělání, informace k přechodu na trh práce i do dalšího vzdělávání. Kvalitní informace vás provedou každým krokem na cestě k vysněné práci. 
Vydáno: 07. 06. 2023
Holubová advokáti pořádá 13. 6. 2023 online webinář/stream na téma „Whistleblowing ve školách.“
Vydáno: 07. 06. 2023
Trojdílný podcast formou rozhovorů v angličtině probírá situaci a výzvy spojené s výukou mateřského/zděděného jazyka u krajanské komunity v případě Česka, Polska a Maďarska.
Vydáno: 06. 06. 2023
Tento metodický materiál připravil Národní pedagogický institut ČR především pro zaměstnance základních škol a další zájemce se širší pedagogické veřejnosti v návaznosti na jedno s hlavních témat oficiální strategie rozvoje vzdělávání v ČR (Strategie 2030+), které se zaměřuje na řešení nerovností ve vzdělávání.
Vydáno: 06. 06. 2023
Hlavní zjištění (Zpráva vznikla ve spolupráci s MŠMT v rámci Iniciativy 8000důvodů.)
Vydáno: 06. 06. 2023
Do škol přinášíme další novinku. Tentokrát cestovatelskou, ve spolupráci se společností Panopro. Jde o virtuální 3D prohlídky zámků, muzeí, škol a mnoha dalších zajímavých míst.
Vydáno: 05. 06. 2023
  • Článek
Francouzský umělec Henri Matisse prý kdysi řekl, že jiné pojmenování pro kreativu je odvaha. Pokud na to přistoupíme, zjistíme, že vyjma nihilistů žijeme vlastně ve světě plném odvážných lidí. S projevy kreativního charakteru se přeci setkáváme na každém kroku. Včetně škol. I proto právě čtete úvodní slovo k příloze Učitelského měsíčníku věnující se kreativnímu učení a vzdělávání.
Vydáno: 05. 06. 2023
Cena pro inspirativní pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic zná své letošní vítěze. Na prvním místě se umístil Roman Göttlicher, učitel dějepisu a občanské nauky z frýdecko-místecké Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky. Národní variantu mezinárodního ocenění organizuje EDUin.
Vydáno: 02. 06. 2023
„Whistleblowing“ označuje situaci, kdy osoba – nejčastěji stávající či bývalý zaměstnanec, upozorňuje na neetické či nezákonné praktiky na pracovišti oznámením určité instituci. Osoba, která takové porušení oznamuje, se označuje jako „whistleblower.“ Aby ochrana whistleblowerů byla zajištěna obdobně na celém území Evropské unie, byla přijata Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1937 ze dne 23. října 2019 o ochraně osob, které oznamují porušení práva Unie, tedy whistleblowerů.
Vydáno: 01. 06. 2023
advokátka, www.holubova.cz
Dodatek k osvědčení je jedním z dokumentů projektu Europass. Vydává ho většina českých středních odborných škol a učilišť ve spolupráci s Národním centrem Europass, který je součástí Národního pedagogického institutu ČR. Díky tabulce na dodatku, která slouží jako převodník procent získaných z didaktických testů z matematiky, češtiny a cizích jazyků, mohou maturanti zjistit, jakou známku z testu dostali.
Vydáno: 01. 06. 2023
Je důvodem nepřijetí do 9. ročníku k základnímu vzdělávání věk dítěte? Žadatelům (cizincům) je v době podání žádosti 15 a 16 let, měli by tedy žádat o přijetí na SŠ.
Vydáno: 31. 05. 2023
Jsme soukromá MŠ a ZŠ, s. r. o. K Mikuláši a na Velikonoce dáváme dětem ve školkách balíčky, podobně v prosinci dostanou adventní kalendář. Je pravda, že všechny tyto položky budou nedaňové a účtovat se budou jako náklady na reprezentaci? Nebo lze nějak zaúčtovat v případě školky jako daňový náklad? A pokud jde o výhry v pořádaných soutěžích, ty lze vnímat jako daňový náklad, bez něhož by se soutěž nemohla uspořádat?
Vydáno: 31. 05. 2023
právník pro ScioŠkoly