Celoškolní vzdělávací program jako výzva i příležitost

Vydáno: 9 minut čtení

Na trhu je velké množství programů, které slibují zázraky na počkání. Jak se v tak široké nabídce vyznat, nakolik je důležité vybrat si správné partnery a proč je klíčové mít vizi? Jiří Ptáčník je ředitelem v Základní škole Zeleneč v regionu Praha–východ. Škola má zkušenost s programem PBIS a v roce 2023 se zapojila do komplexního celoškolního programu prevence šikany KiVa. V rozhovoru se dozvíte, co vše je spojeno se zajišťováním a zaváděním celoškolního vzdělávacího programu a kde začít, když se škola rozhodne vydat se na tuto cestu.

Celoškolní vzdělávací program jako výzva i příležitost
Mgr.
Kotrbová
koordinátorka programu KiVa v ČR.
Jak vnímáte roli ředitele školy, co je jeho hlavním úkolem?
Ředitel by měl své lidi vést v souladu s vizí školy, kterou si vytvoří společně s celým týmem – pedagogickým sborem. Naše školní vize je ve zkratce být tu pro děti a vytvářet prostředí, které je pro všechny bezpečné a v němž mají děti chuť se učit ve všech fázích vzdělávání. Na této vizi stavíme a podle toho si také vybíráme progra