Řízení školy online
Aplikace pro řízení školy

30denní zkušební přístup ZDARMA

Registrace

Aktuality

Seřadit podle::

Seřadit podle::

Aktuality - Říjen 2013

Eduína 2013 představuje inovativní projekty roku: Proměny školních zahrad Nadace Proměny a nauková videa Khanovy školy

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: EDUin

EDUin a český Google poprvé udělují ve třech kategoriích ceny za inovace ve vzdělávání.

Příběhy o nacistickém a komunistickém bezpráví na 650 českých školách

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: Člověk v tísni

Ve čtvrtek 31. října se v pražském kině Lucerna uskuteční slavnostní zahájení již 9. ročníku projektu Příběhy bezpráví – měsíc filmu na školách. Projekt organizovaný vzdělávacím programem Jeden svět na školách společnosti Člověk v tísni seznamuje ...

Správná volba zkoušek má pro úspěch u maturity zásadní význam

Kategorie: Střední školy Autor/autoři: CERMAT

V průběhu následujících pěti týdnů bude více než devadesát tisíc uchazečů o maturitní zkoušku v jarním zkušebním termínu 2014 stát před důležitým rozhodnutím. Poslední listopadový den je totiž oficiálně nejzazším termínem pro podání přihlášky a ka...

Výstava "Hurá do školy!"

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

Národní pedagogické muzeum a knihovna představuje vůbec poprvé v celistvosti svou rozsáhlou sbírku slabikářů a didaktických obrazů určených k výuce čtení a psaní. Výstava je o prvňáčcích a (nejen) pro prvňáčky . Pro veřejnost je přístupná od pátku...

Maturitní zpravodaj č. 21 – Maturita ve školním roce 2013/2014

Kategorie: Střední školy Autor/autoři: CERMAT

CERMAT právě publikoval nové vydání Maturitního zpravodaje. Již 21. číslo obsahuje základní informace k maturitní zkoušce ve školním roce 2013/14 a je tedy určeno převážně žákům, kteří navštěvují závěrečné ročníky škol ukončujících vzdělávání matu...

Testy s úlohami včetně poslechů – druhá celoplošná generální zkouška

Kategorie: Základní školy Autor/autoři: ČŠI

ČŠI zveřejnila vzorové testy s úlohami včetně poslechů, které byly použity při druhé celoplošné generální zkoušce ověřování výsledků žáků na úrovni 5. a 9. ročníků základních škol.

MŠMT pošle do českých škol dalších 800 milionů korun z eurofondů

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

Ministerstvo školství připravuje na počátek listopadu vyhlášení tří výzev za 830 milionů korun určených pro předškolní i školská zařízení. Dotace půjdou z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK).

Průměrný plat ve školství by mohl příští rok stoupnout o 411 korun

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

Vláda koncem září schválila návrh státního rozpočtu ČR na rok 2014. Pro kapitolu školství to znamená nárůst o 2,3 miliardy korun. Z toho více než polovina by šla na platy učitelů.

Školy zřizované svazky obcí – Nové možnosti a možnost volby aneb Jak dělat správné věci správně

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

Průvodce pro zřizovatele a ředitele škol, pro pedagogy a rodiče žáků – argumenty, příklady a informace o tom, co jsou školy zřizované svazky obcí a proč a jak je (ne)zřizovat.

Porovnání krajských normativů mzdových prostředků a ostatních neinvestičních výdajů stanovených jednotlivými krajskými úřady v roce 2013

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

Materiál MŠMT č.j. MSMT-37327/2013 obsahuje vzájemné porovnání krajských normativů mzdových prostředků (MP) a ostatních neinvestičních výdajů (ONIV) ze státního rozpočtu připadajících na jednotku výkonu za rok, stanovených jednotlivými krajskými ú...

Pozvánka - II. celorepublikový den otevřených dveří

Kategorie: Soukromé školy Autor/autoři: SSŠČMS

Ve středu 13. listopadu 2013 proběhne již II. ročník celorepublikového dne otevřených dveří (DOD 2013). Toto datum si zapište do diáře, protože budete mít jedinečnou šanci se dozvědět o všech přednostech našich škol.

MŠMT chystá projekt digitalizace škol

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy informovalo vládu o strategickém záměru „Digitální vzdělávání/Touch your future“, jehož cílem je rozšířit do výuky v celé ČR nejmodernější digitální technologie.

Měsíc filmu na školách 2013

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: Člověk v tísni

Každoročně v listopadu proběhnou na stovkách základních a středních škol projekce filmů k tématu moderních československých dějin a besedy s pamětníky nacistického a komunistického bezpráví.

IREAS, Institut pro strukturální politiku

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: IREAS

IREAS, Institut pro strukturální politiku, o.p.s. realizuje projekt „Syndrom CAN a kompetence pracovníků škol“ CZ.1.07/1.3.48/02.0009. Partnerem projektu je Univerzita Jana Amose Komenského Praha.

Konference "Různé role zástupce ředitele školy"

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: WK ČR

Konference „Vzděláváním k demokracii“

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: Centrum občanského vzdělávání

Konference se uskuteční pod záštitou MŠMT a Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR v pátek 11. října 2013 od 9:00 v prostorách Senátu.

Čeští učitelé versus Evropa

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: DZS

Slovenští a litevští učitelé patří mezi ty s nejnižšími platy, nejlépe placení jsou kantoři v Německu. I takové informace přináší nejnovější publikace evropské informační sítě Eurydice Klíčové údaje o učitelích a ředitelích škol v Evropě. Studie m...

Ministr školství jednal se zástupci České středoškolské unie

Kategorie: Střední školy Autor/autoři: MŠMT

Téma, které svedlo k jednomu stolu ministra školství, mládeže a tělovýchovy Dalibora Štyse a zástupce České středoškolské unie, byl dabing.

Ministr školství Dalibor Štys jmenoval ústředním školním inspektorem Tomáše Zatloukala

Kategorie: Ostatní Autor/autoři: MŠMT

S účinností od 1. října 2013 jmenoval ministr školství, mládeže a tělovýchovy Dalibor Štys ústředním školním inspektorem Tomáše Zatloukala. Ten byl vedením České školní inspekce pověřen od 7. srpna 2013.

Nabídka práce

Archiv článků