Budoucnost IT ve škole aneb Na našem (aspoň trochu) po vašem

Vydáno: 7 minut čtení

Digitální technologie jsou dneska všude, ve škole, v domácnosti, v průmyslu, na úřadech. Obklopují nás a bez jejich využití si už ani neumíme přítomnost představit. Denně volíme mezi bezpečností, efektivní správou a uživatelskou přívětivostí. Zkuste si vyplnit jakýkoli formulář, třeba při žádosti o příspěvek na bydlení, a zjistíte, že právě o této poslední funkcionalitě nejspíš na ministerstvu neslyšeli. Většina funkčních celků samozřejmě souvisí s připojením do různé infrastruktury, cloudů a k registrům, veřejným i neveřejným.

Budoucnost IT ve škole aneb Na našem (aspoň trochu) po vašem
Ing.
Milan
Hausner
bývalý ředitel
Není dne, kdy by se v online prostoru neobjevil článek o nových hrozbách, virech, ransomwaru, phishingu, wishingu. Novodobá čeština má celou řadu podobných slov. A ve školách, které dnes už nemohu brát technologie na lehkou váhu, se neustále otvírá digitální propast mezi těmi, kteří k nim mají přístup, a těmi, kteří jej nemají a k internetu se nedostanou.
V covidovém období ČŠI zji