Spolupráce školy a AI

Vydáno: 6 minut čtení

Umělá inteligence (tedy AI) je fenomén současné doby. Ona není tak úplně nová, ale od představení chatu GPT se o ní diskutuje neustále. Odpůrci navrhují ji zakázat, příznivci vychvalují její výhody, občas se objevují vtipné historické narážky - třeba na pradávný protest matematiků vůči kalkulačkám. Ať už na ni máme jakýkoli názor, je tu a nám nezbývá nic jiného, než abychom se vyrovnali nejen s existencí chatu GPT, ale i s tím, že AI postupně vstoupí do dalších a dalších nástrojů, které dnes používáme. Pojďme se podívat, jak s ní můžeme smysluplně spolupracovat, aby byla dobrým sluhou a nestal se z ní zlý pán.

Spolupráce školy a AI
Mgr.
Zuzana
Svobodová,
Ph.D., DBA,
z katedry andragogiky a managementu vzdělávání PedF UK, oceňuje při spolupráci důvěru a zejména ochotu spolupracovat, skutečnou chuť pracovat. "Důvěra je také moc důležitá, pokud ale budu důvěřovat člověku, který nebude nic dělat, nikam se stejně nedostaneme."
ožná může mít řada z nás pocit, že umělá