Centra kolegiální podpory

Cílem dvouletého projektu (září 2017 – červen 2019) Centra kolegiální podpory – cesta k implementaci APIV (CZ.02.3.62/0.0/0.0/16_037/0004677), který organizovalo Městské gymnázium a Základní škola Jirkov, bylo vytvoření a podpora prostředí pro přípravu pedagogických pracovníků v rozvoji inkluzivního vzdělávání. Centra podpory měla za cíl vytvořit síť pro šíření metodik, sdílení zkušeností, výměnu příkladů dobré praxe a diskusní prostor, ve kterém budou ověřovány metody práce podporující rozvoj inkluze.

Centra kolegiální podpory
PhDr.
Kamila
Balharová
speciální pedagog – logoped, ZŠ Táborská 45, Praha 4
V prvním roce vznikla v pěti vybraných školách centra kolegiální podpory (dále jen „CKP“). V druhém roce projektu bylo cílem získat dalších pět škol mimo síť CKP v regionu pro vznik dalšího CKP a rozšíření sítě center podpory v inkluzivním vzdělávání. V tomto druhém roce se do sítě škol zapojuje i Základní škola Táborská z Prahy.