Nikomu neprospěje, když se ukrajinští teenageři budou jen tak poflakovat po ulicích

Vydáno: 7 minut čtení

Když se mluví o ukrajinských dětech a jejich vzdělávání, většina lidí si automaticky představí předškoláky a školáky. Velký problém ale do budoucna bude představovat integrace dospívajících. Ředitelka pražského Gymnázia Na Zatlance Jitka Kmentová s kolegy pro šestnáct z nich otevřela „ukrajinský nulťák“. „Bylo mi jich líto, a pokud jim stát za nějakých podmínek neotevře střední školy, je to časovaná bomba,“ říká.

Lucie
Kocurová
Vedla rozhovor, redaktorka EDUzin.cz a spolupracovnice redakce Řízení školy.
Proč jste otevřela „ukrajinský nulťák“?
Myšlenka na zřízení ukrajinské třídy ke mně přišla hned během jednotných přijímacích zkoušek, kdy mi bylo jasné, že žádný ukrajinský deváťák se k nám nemá šanci dostat. Od testu z češtiny byli sice os