Post Bellum pomáhá ukrajinským středoškolákům, aby se hladce zapojili do českého vzdělávacího systému

Vydáno: 5 minut čtení

Bezprecedentní invaze ruských vojsk na území Ukrajiny, která již trvá více než rok, donutila miliony lidí opustit své domovy. Do České republiky tak přijelo hledat bezpečí přes pět set tisíc z nich. Ve velké míře se jedná o ženy a děti. A pod označením „děti“ se neskrývají jen dvouletá batolata a desetiletí školáci, ale i mladiství, kteří jako děti už tolik nevypadají. Jsou to lidé, kteří právě dospívají. Dvacet sedm tisíc Ukrajinců s udělenou dočasnou ochranou na území České republiky je ve věku 15 až 18 let.

Dana
Kopčiková
vedoucí Adaptačního centra Paměti národa
Mladí lidé z řad uprchlíků