Publikace Kápézetka - Průvodce pro zřizovatele: Lokální strategie vzdělávání

Vydáno: 9 minut čtení

Co je lokální strategie vzdělávání a má vůbec smysl ji vytvářet? Nejde jen o „módní“ záležitost? Text popisuje reálné výhody, které strategie vzdělávání může zřizovatelům škol přinést, a shrnuje, na co při její tvorbě nezapomenout a jak mohou vypadat navržené cíle. Článek vychází z online publikace Kápézetka – Průvodce pro zřizovatele škol, kterou vydal EDUin.

Publikace Kápézetka – Průvodce pro zřizovatele: Lokální strategie vzdělávání
Mgr.
Lucie
Slejšková
analytička a editorka EDUinu
Má smysl vytvářet strategii vzdělávání?
Pro český systém školství je typická jedna nepříjemná okolnost: až příliš často nestihneme uskutečnit změny proto, že jsme při jejich plánování a realizaci omezeni volebním obdobím. Na komunální úrovni je situace o něco lepší než na úrovni celostátní, ale ani zde se nepodaří vždy kontinuitu udržet. Přitom je jasné, že na většinu změn jedno volební období nestačí.
Proto má smysl podnikat všechny
kroky, které přispějí ke zvýšení stability plánování a k udržení kontinuity nastavených procesů a změn
. A lokální vzdělávací strategie může být jedním nich.
Obec nebo město nemá sice zákonnou povinnost ji vytvořit, nicméně
může jim být užitečná i z da