"Jako malý jsem se vloupával po večerech do školy..."

Vydáno: 7 minut čtení

Svět výpočetní techniky mu v dětství učaroval natolik, že se po večerech vracel do školy. Láska k počítačům byla tak silná, že se z Tomáše Bazalíka stal ještě na gymnáziu správce školní sítě, což předurčilo jeho budoucí kariéru. Stal se z něj IT guru Národního pedagogického institutu ČR (NPI ČR) a majitel IT firmy. Kruh pomyslně uzavřel návratem do škol v obou ze svých profesí.

„Jako malý jsem se vloupával po večerech do školy…“
Tomáš
Matoušek
NPO 3.1 DIGI Národního pedagogického institutu ČR
S čím se školy nejčastěji na IT guru obracejí?
Velmi často poptávají IT audit Audit digitální infrastruktury školy, případně se ptají, co si mají pořídit v rámci Národního plánu obnovy. Ptají se nás na doporučení i stav trhu, protože potřeby škol se v čase mění. Na začátku to byla nějaká zařízení, teď jsou to zase jiná a dále je zajímá infrastruktura jako taková. Š