Cestovní náhrady

Plné znění otázky

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Hodně se řeší na ZUŠkách jestli jsou korepetice (přímý pedagogický vliv na žáka) při hře na soutěžích vyhlášení MŠMT nepřímá nebo přímá pedagogická činnost? Pokud ředitel školy posílá svého zaměstnance na pracovní cestu, kde bude korepetit (vystupovat) s žákem, vypíše mu cesťák t.j. ho posílá vykonávat práce dá se považovat tato práce za přímá nebo nepřímá činnost? Pokud pedagog ne může vykonávat v době výjezdu svou přímou pedagogickou činnost na pracovišti a pak hodiny odučí podle svých možnosti má nárok na přeplatek? Příklad: Dva výjezdy na soutěže, kde pedagog koreptil žáky školy. Nemohl odučit své žáky podle rozvrhu hodin na pracovišti kde obvykle vykonává přímou výuku. 8 hodin pak nějak odučil různě v jiných týdnech. Má nárok pedagog na přeplatek nebo výjezd na kterém ho poslal ředitel školy a překážel mu učit podle svého rozvrhu vykonává z přesunu nepřímé výuky?

Odpověď