Dovolená

Plné znění otázky

Čerpání dovolené v hodinách. Ve škole máme stanoveno, že učitelé čerpají 7 týdnů dovolené o hlavních prázdninách a týden o vánočních. Týden dovolené je při celém úvazku 40 hodin. K 1. září se stanovuje rozvržení pracovní doby, které v mnoha případech není vzhledem k organizaci výuky rovnoměrné a v jednotlivých školních rocích se také liší . Stane se tedy, že některému učiteli bude o Vánocích nějaká hodina dovolené chybět (státní svátky o Vánocích letos připadají na pátky a když má učitel v pátek nejkratší rozvržení pracovní doby, tak to ani jinak nemůže vyjít, neboť mu bylo ponecháno 40 hodin dovolené). Lze tedy v těchto případech chybějící počet hodin dovolené doplnit odpovídajícím počtem hodin výkonu práce, tak aby bylo v konkrétní den pokryto celé rozvržení pracovní doby a do konce kalendářního roku byla vyčerpaná celá dovolená? Jedná se především o 0,5 až 2 chybějící hodiny dovolené.

Odpověď