Vytýkací dopis
Z dotazníkového šetření vyplynulo, že jeden vyučující na žáky soustavně křičí a mají z něho strach. Lze to použít jako podklad pro vytýkací dopis?
V jedné třídě např. jeho jméno zmínilo 18 žáků z 19 v odpovědi na otázku: „Máš z něčeho nebo někoho ve škole strach? Z čeho nebo z koho? A proč?“
Žáci svou odpověd dále rozvedli informacemi typu: „je většinou nepříjemný a hodně křičí", “křičí po nás, když něco nevíme", „často se naštve a má nepřiměřené reakce", „nechová se k nám uplně hezky, spíše nás ponižuje", „je agresivní", „před hodinami jsem brečela, protože jsem měla až panický strach".
- Článek
Chtěla bych vás požádat o radu. Při kontrole ve školní jídelně jsem zjistila velké nedostatky v inventarizaci a vedení skladových karet. Jedná se již o několikáté upozornění a závady opět nebyly odstraněny. Chtěla bych tentokrát situaci řešit vytýkacím dopisem, ale vedoucí školní kuchyně je v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Můžete mi, prosím, poradit, jak postupovat?
Chtěla bych Vás požádat o radu. Při kontrole ve školní jídelně jsem zjistila velké nedostatky v inventarizaci a vedení skladových karet. Jedná se již o několikáté upozornění a závady opět nebyly odstraněny. Chtěla bych tentokrát situaci řešit vytýkacím dopisem, ale vedoucí školní kuchyně je v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Můžete mi, prosím, poradit, jak postupovat?
V případě, že zaměstnanec nepodává uspokojivé pracovní výsledky, neplní své povinnosti a hodnoticí rozhovory nepřinesly pozitivní změny, je nutné zvolit oficiální cestu. Vytýkací dopis je také prvním a nezbytným krokem, pokud zvažujeme propuštění pracovníka pro tzv. soustavné méně závažné porušování pracovních povinností.