Mgr. Miroslava Strakatá - strana 4

  • Článek
Zapojení rodiny do vzdělávání dětí v mateřské škole má velmi pozitivní přínos pro děti. Učitelé a rodiče jsou partnery při výchově a vzdělávání dětí a jejich součinnost přispívá ke zdárnému rozvoji dítěte. Seriál, jehož pátou část najdete na následujících stránkách, nastíní čtenářům možnosti vedoucí ke vstřícné spolupráci učitelů a rodičů v rámci vzdělávání dětí.
Vydáno: 19. 03. 2019
  • Článek
Prostřednictvím miniseriálu se snažím přiblížit komunitní činnost Mateřské školy Maršovice, jež leží v malebné zvlněné krajině středních Čech. V první části (Speciál pro MŠ 1/2017) byl specifikován termín komunitní škola a popsána spolupráce MŠ se zřizovatelem, druhý a třetí díl byl věnován spolupráci MŠ s místními spolky i jednotlivci (Speciál pro MŠ 3, 4/2017). Čtvrtá část (Speciál pro MŠ 3/2018) nastínila spolupráci všech spolků a organizací v obci za účelem představení života v městysi v soutěži Vesnice roku. Pátá, závěrečná část bude věnována zapojení mateřské školy do oslav 450 let městyse Maršovice.
Vydáno: 22. 01. 2019
  • Článek
Zapojení rodiny do vzdělávání dětí v mateřské škole má velmi pozitivní přínos pro děti. Učitelé a rodiče jsou partnery při výchově a vzdělávání dětí a jejich součinnost přispívá ke zdárnému rozvoji dítěte. Čtvrtá část seriálu nastíní čtenářům možnosti vedoucí ke vstřícné spolupráci učitelů a rodičů v rámci vzdělávání dětí (třetí část najdete ve Speciálu pro MŠ 4/2017).
Vydáno: 13. 11. 2018
  • Článek
Naše mateřská škola obdržela na jaře 2018 pět různých her od firmy MINDOK, s. r. o. Během jarního období jsme s kolegyněmi pozorovaly míru zájmu dětí o tyto hry a také jsme si všímaly, zda jednotlivé hry přispívají k rozvoji dětí v některých oblastech.
Vydáno: 18. 09. 2018
  • Článek
Prostřednictvím miniseriálu se snažím přiblížit komunitní činnost Mateřské školy Maršovice, jež leží v malebné zvlněné krajině ve středních Čechách. V první části (Speciál pro MŠ 1/2017) byl specifikován termín komunitní škola a popsána spolupráce MŠ se zřizovatelem, druhý (Speciál pro MŠ 3/2017) a třetí (Speciál pro MŠ 4/2017) díl byl věnován spolupráci MŠ s místními spolky i jednotlivci. Čtvrtá část nastíní spolupráci všech spolků a organizací v obci za účelem představení života v městysi v soutěži Vesnice roku.
Vydáno: 15. 05. 2018
  • Článek
V rámci mezinárodního projektu "Good Start to School" (dále jen "GSS"), jehož iniciátorem a koordinátorem je Nakladatelství Dr. Josef Raabe, s. r. o., se na jaře 2017 konala týdenní projektová schůzka v Maďarsku. Projekt je realizován v programu Erasmus+ a je finančně podporován Evropskou unií. Jeho hlavním cílem je připravit a realizovat inovativní model komunikace mezi rodinou a mateřskou školou, který umožní zkvalitnění společného sdílení cílů výchovy a vzdělávání a také efektivnější komunikaci o vývoji dítěte.
Vydáno: 16. 03. 2018
  • Článek
Odborníky v mateřské škole jsou na prvním místě pedagogové, kteří vzdělávají děti, zaznamenávají jejich vývoj, informují rodiče o pokrocích nebo rezervách dětí v jednotlivých oblastech a při individuálních konzultacích se společně domlouvají na dalším postupu z hlediska celkového osobnostního vývoje předškolního dítěte. Aby pedagogové zajišťovali odbornou péči o děti co nejkvalitněji, musí se sami průběžně vzdělávat. Vzdělávání je neméně důležité také pro ředitelky mateřských škol, na jejichž bedrech leží nejen vzdělávání dětí, ale také chod, organizace a činnost školy a orientace ve školské legislativě.
Vydáno: 19. 01. 2018
  • Článek
V rámci mezinárodního projektu "Good Start to School" (dále jen "GSS"), jehož iniciátorem a koordinátorem je Nakladatelství Dr. Josef Raabe, s. r. o., se na jaře 2017 konala týdenní projektová schůzka v Maďarsku. Projekt je realizován v programu Erasmus+ a je finančně podporován Evropskou unií. Jeho hlavním cílem je připravit a realizovat inovativní model komunikace mezi rodinou a mateřskou školou, který umožní zkvalitnění společného sdílení cílů výchovy a vzdělávání a také efektivnější komunikaci o vývoji dítěte.
Vydáno: 20. 11. 2017
  • Článek
Prostřednictvím tohoto miniseriálu se snažím přiblížit komunitní činnost Mateřské školy Maršovice, jež leží v malebné zvlněné krajině středních Čech. V první části byl specifikován termín komunitní škola a popsána spolupráce MŠ se zřizovatelem (Speciál pro MŠ č. 1/17, s. 26). V následujících kapitolách bude uvedena spolupráce MŠ s organizacemi v rámci obce. Druhá kapitola obsahovala nástin některých aktivit v rámci spolupráce MŠ s místním mysliveckým spolkem (Speciál pro MŠ č. 3/17, s. 13). Představení dalších akcí spolku uzavře třetí kapitolu seriálu.
Vydáno: 19. 09. 2017
  • Článek
Zapojení rodiny do vzdělávání dětí v mateřské škole má velmi pozitivní přínos pro děti. Učitelé a rodiče jsou partnery při výchově a vzdělávání dětí a jejich součinnost přispívá ke zdárnému rozvoji dítěte. Seriál, jehož třetí část najdete na následujících stránkách, nastíní čtenářům možnosti vedoucí ke vstřícné spolupráci učitelů a rodičů v rámci vzdělávání dětí.
Vydáno: 19. 09. 2017
  • Článek
  Mateřská škola v komunitě obce 2. část Bc. Miroslava Strakatá, ředitelka MŠ Slunečnice, Maršovice Prostřednictvím miniseriálu bych ráda přiblížila komunitní činnost Mateřské školy Maršovice, jež leží v malebné zvlněné...
Vydáno: 23. 05. 2017
  • Článek
  Zapojení rodiny do vzdělávání dětí předškolního věku 2. část Bc. Miroslava Strakatá, ředitelka MŠ Slunečnice, Maršovice Zapojení rodiny do vzdělávání dětí v mateřské škole má velmi pozitivní přínos pro...
Vydáno: 23. 05. 2017
  • Článek
Mateřská škola Slunečnice se nachází v Maršovicích ve středních Čechách, přibližně 60 km jižně od Prahy. Budova bývalé základní školy, ve které je mateřská škola umístěna, stojí na vyvýšeném místě a společně s kostelem a farou tvoří dominantu obce. Okolí Maršovic dokresluje malebná, mírně zvlněná krajina se spoustou historických památek a přírodních zajímavostí. Prostřednictvím miniseriálu bych ráda přiblížila činnost mateřské školy v místní komunitě.
Vydáno: 19. 01. 2017
  • Článek
Zapojení rodiny do vzdělávání dětí v mateřské škole má pro děti velmi pozitivní přínos. Učitelé a rodiče jsou partnery při výchově a vzdělávání dětí a jejich součinnost přispívá ke zdárnému rozvoji dítěte. Seriál, jehož první část právě čtete, nastíní čtenářům možnosti vedoucí ke vstřícné spolupráci učitelů a rodičů v rámci vzdělávání dětí.
Vydáno: 19. 01. 2017
  • Článek
Mezinárodní projekt „Good Start to School“ (dále jen „GSS“), jehož iniciátorem a koordinátorem je Nakladatelství Dr. Josef Raabe, s.r.o., vznikl v rámci evropského programu Erasmus+ a je realizován za finanční podpory Evropské unie. Projekt zahrnuje devět partnerů z České republiky, Slovenska a Maďarska a jeho hlavním cílem je připravit a realizovat inovativní model komunikace mezi rodinou a mateřskou školou, který umožní zkvalitnění společného sdílení cílů výchovy a vzdělávání a také efektivnější komunikaci o vývoji dítěte. Tato 2. část příspěvku je pokračováním článku uveřejněného ve Speciálu pro M· a. 5/2016, s. 16.
Vydáno: 22. 11. 2016
  • Článek
Mezinárodní projekt „Good Start to School“ (dále jen „GSS“), jehož iniciátorem a koordinátorem je Nakladatelství Dr. Josef Raabe, s. r. o., vznikl v rámci evropského programu Erasmus+ a je realizován za finanční podpory Evropské unie. Projekt zahrnuje devět partnerů z České republiky, Slovenska a Maďarska a jeho hlavním cílem je připravit a realizovat inovativní model komunikace mezi rodinou a mateřskou školou, který umožní zkvalitnění společného sdílení cílů výchovy a vzdělávání a také efektivnější komunikaci o vývoji dítěte.
Vydáno: 21. 09. 2016
  • Článek
Článek navazuje na první část příspěvku pojednávajícího o odborné stáži v rámci grantového projektu „Zvýšení jazykových a manažerských kompetencí vedoucích pracovníků škol a školských zařízení Středočeského kraje“ (publikováno v Řízení školy 7/2016, s. 20). Projekt, jenž byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR, realizoval Vzdělávací institut Středočeského kraje (VISK). V první kapitole příspěvku byla částečně představena základní škola MOORDOWN ST. JOHN’S v Bournemouthu, o níž pojednává i tato druhá, závěrečná část.
Vydáno: 22. 07. 2016
  • Článek
Odborná stáž se uskutečnila v rámci grantového projektu „Zvýšení jazykových a manažerských kompetencí vedoucích pracovníků škol a školských zařízení Středočeského kraje“. Projekt, jenž byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR, realizoval Vzdělávací institut Středočeského kraje (VISK). Součástí zmíněného projektu byla kromě jazykových kurzů rovněž zahraniční stáž v UK ve městě Bournemouth, během které jsme navštívili několik základních a středních škol. Pojďme společně nahlédnout do britského školství a do jedné ze škol.
Vydáno: 21. 06. 2016
  • Článek
V naší mateřské škole vedeme děti k zájmu o druhé, k přirozenému vnímání rozdílností a respektu k nim. Snažíme se vychovávat děti bez předsudků a zároveň je učíme kriticky přemýšlet a vyhodnocovat různé situace. Jeden z příkladů výchovy dětí k toleranci odlišností nabízí následující příspěvek.
Vydáno: 13. 06. 2016
  • Článek
Přírodní zahrada při Mateřské škole Maršovice vznikla na základě vypracování projektu a jeho následném schválení MŽP, které výzvy vyhlašovalo. Po všech nutných schvalovacích řízeních včetně výběru firmy se zahrada začala stavět v únoru 2014 a dokončena byla v květnu 2014. Její slavnostní otevření, které zorganizovalo vedení MŠ Maršovice a vedení městyse Maršovice za účasti dětí, rodičů a veřejnosti, se konalo v září 2014. Zahrada se pyšní certifikátem „přírodní zahrada“ a nese název „Fantazie“.
Vydáno: 11. 02. 2016