Mgr. Miroslava Strakatá - strana 5

  • Článek
„Dítě je hlavní zájem obou stran - rodičů i pedagogů - a míra kvality jejich vzájemné spolupráce ovlivňuje všestranný rozvoj dítěte.“
Vydáno: 11. 02. 2016
  • Článek
Výše uvedený projekt, jehož zkrácený pracovní název zněl „Manažerská angličtina“, realizoval Vzdělávací institut Středočeského kraje (VISK) v období duben 2013 - prosinec 2014. Projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Hlavním manažerem projektu byl Mgr. Jiří Holý, ředitel VISK, a dále se na organizaci spolupodíleli další členové týmu zmíněného vzdělávacího institutu.
Vydáno: 20. 10. 2015
  • Článek
Následující příspěvek volně navazuje na článek „Přírodní zahrada při MŠ Maršovice“, který vyšel ve Speciálu pro MŠ č. 3/2015. Profilací naší Mateřské školy „Slunečnice“ Maršovice je environmentální vzdělávání a výchova. Vedeme děti k poznávání živočišné i rostlinné říše, ke vztahu k přírodě, učíme je chápat její zákonitosti. V rámci environmentálního vzdělávání realizujeme pro děti různé větší či menší projekty, z nichž vyplývají jednotlivé aktivity a činnosti. Vedle projektu přírodní zahrada je naší další významnou činností projekt „Malý zahradník“.
Vydáno: 01. 08. 2015
  • Článek
Mateřská škola Maršovice, do jejíhož názvu jsme přidali přívlastek „Slunečnice“, se nachází v klidném prostředí uprostřed rozmanité přírody. Vzhledem k těmto podmínkám je hlavní prioritou naší mateřské školy environmentální vzdělávání a výchova.
Vydáno: 03. 07. 2015
  • Článek
V rámci projektu Comenius - partnerství škol, o kterém jsem informovala v předešlých číslech Speciálu pro MŠ, jsem se zúčastnila partnerské schůzky v Norsku, během které jsem měla možnost nahlédnout do tamního předškolního vzdělávání.
Vydáno: 20. 04. 2015
  • Článek
Přinášíme pokračování článku ze Speciálu pro MŠ č. 6/2014.
Vydáno: 23. 02. 2015
  • Článek
V následujícím příspěvku se zmíním o své poslední vzdělávací aktivitě v programu SVES. Studijní návštěva se konala v září 2013, tedy na konci období programu LLP 2007-2013. V programu Socrates jsem dále absolvovala aktivitu Přípravná návštěva a následně pak v Programu celoživotního učení tříletý vzdělávací program Comenius - partnerství škol.
Vydáno: 23. 02. 2015
  • Článek
Program Comenius byl zaměřený na předškolní a školní vzdělávání. Prostřednictvím grantů podporoval mezinárodní spolupráci škol a spolupráci zřizovatelů škol (obcí, krajů). Dále podporoval aktivity žáků starších 15 let, studentů vysokých škol pedagogického směru a pracovníků ve vzdělávání ve smyslu možnosti účastnit se studijních pobytů, stáží nebo kurzů.
Vydáno: 22. 12. 2014
  • Článek
Tímto příspěvkem navazuji na praktickou ukázku možnosti zapojení do vzdělávacích programů EU. V minulém článku (viz Řízení školy č. 10/2014, s. 41) jsem zmínila první ze svých absolvovaných programů - studijní návštěvu ARION v roce 2005, kterou spravovala Národní agentura programu Socrates.
Vydáno: 18. 11. 2014
  • Článek
Následující příspěvek seznámí čtenáře s konkrétním využitím programu Přípravná návštěva, jenž byl jedním ze vzdělávacích programů EU, který spravovala nejprve Národní agentura programu Socrates, později Národní agentura pro evropské vzdělávací programy.
Vydáno: 20. 10. 2014
  • Článek
Jednou z hlavních priorit Evropské unie v souvislosti s prosazováním znalostní společnosti je vzdělávání. Vstupem České republiky do EU dne 1. května 2004 získala ČR možnost plně se zapojit do všech aktivit a iniciativ v oblasti vzdělávání, odborné přípravy, do komunitárních programů zaměřených na podporu rozvoje systémů vzdělávání a odborné přípravy a spolupráci mezi vzdělávacími institucemi jak mezi členskými státy EU, tak i s institucemi ze třetích zemí, a to prostřednictvím vzdělávacích programů.
Vydáno: 20. 10. 2014