Předávání agendy

Plné znění otázky

Ředitelka školy skončila ve funkci k 31. 12. 2021. Jsem zástupkyní ředitelky a vzhledem k tomu, že na včerejším konkurzu nebyl vybrán nový ředitel, dostala jsem se do nezáviděníhodné situace. V současné době vykonávám funkci ředitelky, zástupkyně a v rámci těchto dvou funkcí ještě učím 19 hodin (11 + 8). Nevím si rady s následujícím:

1. Jaký je správný postup? Bývalé paní ředitelce skončilo pověření, ale stále jí trvá pracovní poměr. Od 3. 1. 2022 je v pracovní neschopnosti. Po jejím uzdravení jí nemohu nabídnout plný úvazek. O zkrácený úvazek nebude mít pochopitelně zájem a já potřebuji vědět, zda jí mohu nabídnout funkci zástupkyně ředitelky školy po dobu mého dočasného vedení školy (do dalšího konkurzu).
  2. Vzhledem k tomu, že se blíží pololetí, jak je to s podepisováním vysvědčení – žádné pověření jsem nedostala, vše vykonávám z pozice statutárního zástupce – zástupkyně ředitelky školy. Ve všech podepisovaných dokumentech mám uvádět: Jméno, příjmení, zástupkyně ředitelky školy nebo Jméno, příjmení, v zastoupení řed. školy nebo Jméno, příjmení, za ředitelku školy? Je případně jiná možnost?

Odpověď