Distanční výuka jako příležitost pro celé školství

Slovo distanční má několik významů, kromě slova dálkový toto slovo také znamená vzdálený nebo mající odstup. Naše první zkušenosti s distanční nebo také s online výukou jsou ale naprosto překvapivé. Odstup, který mezi školou, rodiči a žáky dost často existuje, distanční výuka postupně bořila a naopak vzájemný respekt, pomoc, ohleduplnost a chápavost se staly tím, co bourá bariéry a spojuje lidi i přesto, že sedí doma u monitorů.

Distanční výuka jako příležitost pro celé školství
Ing.
Jaroslav
Jirásko
MBA
ředitel Základní školy K. V. Raise v Lázních Bělohrad, viceprezident AŘZŠ a člen vedení UP
Na situaci s uzavřením škol nebyla naprostá většina škol připravená, o to více dostala šanci kreativita, kompetence k řešení problémů a fantazie zároveň s odpovědností za to, že se to „prostě nějak musí zvládnout“.
Na naší škole jsme zvolili vícekrokovou strategii. Tu jsme m