Týmové vaření v Malšicích

Během složité doby koronavirové se na vedoucí ŠJ hrnula jedna online nabídka seminářů, konferencí a školení za druhou. Nabídka na online vaření a praktické kuchařské dovednosti téměř žádná. Na přímé setkávání nebyla zkrátka doba. V březnu mě napadlo setkání kuchařů uspořádat u nás ve škole. Podobný typ praktického semináře u nás proběhl již zhruba před 4 roky a měl velký ohlas. Tenkrát vařili ale jen naši kuchaři a dobrovolníci z řad rodičů. Letos byla myšlenka taková, že oslovím své kolegyně z jiných školních jídelen. Mé pozvání přijaly kolegyně z Mladé Vožice, Chýnova a Černovic.

A jak vše probíhalo? Spolu se Skutečně zdravou školou jsme probrali témata, která vedoucí ŠJ trápí. Přišli jsme na to, že by byl prospěšný seminář na téma bezmasé slané pokrmy v BIO kvalitě, případn