Konference „Kvalita nebo kvantita? Proč zjišťovat postoje žáků“

Vydáno: 1 minuta čtení

Konference „Kvalita nebo kvantita? Proč zjišťovat postoje žáků“ se koná 25. listopadu v Green pointu.

Cílem konference je:

• představit inovativní metodiku určenou ke zjišťování postojů žáků ve výuce globálních témat a její využití na českých školách,
  • diskutovat, proč je důležité zjišťovat postoje žáků s ohledem na jejich rozvoj,
  • přinést novou inspiraci do učitelské praxe
  • a odpovědět na klíčové otázky související se zjišťováním postojů.

Součástí konference bude panelová diskuze s českými a slovenskými učiteli, Janou Starou (Univerzita Karlova) a Janou Lidickou (školní psycholog a lektor krizové intervence). Workshopy představující metodiku zaměřenou na zjišťování postojů žáků (týkající se globálních témat – lidská práva, rozmanitost, vzájemná propojenost a udržitelný rozvoj). Workshopy rozvíjející dovednosti potřebné pro práci s metodikou (Vědomá práce s předsudky, Komunikace učitele s žákem, Cílená zpětná vazba a Jak strhnout nálepky na českých školách).

Více o konferenci se můžete dozvědět na stránkách Variant. Přihlásit se můžete v online formuláři.