Bulletin mediálního vzdělávání Listopad 2020

Vydáno: 2 minuty čtení

Listopad 2020

Bulletin zde

Dezinformační dezinfekce: výukové materiály ke (koronavirovým) dezinformacím

Bill Gates řídí koronavirovou krizi. Virus lze léčit horkou vodou. Covid-19 je převážen vlaky.

To je jen příklad nespočtu dezinformací, poplašných zpráv a konspiračních teorií, které se ve veřejném prostoru v souvislosti s koronavirovou epidemií objevily v uplynulých měsících. Nově vydaná publikace Dezinformační dezinfekce se těmi nejčastějšími zabývá a ukazuje, jak se jim lze bránit.

Příručka a další výukové materiály jsou k dispozici na webu JSNS.CZ, kde si je můžete zdarma stáhnout či objednat v tištěné podobě.

Příručka V digitálním světě: mediální vzdělávání pro 1. stupeň ZŠ

Digitální svět. Jak vznikl a jak funguje? Jak na data, online zábavu nebo sociální sítě? A jak se v něm pohybovat chytře a bezpečně?

Objevujte i s nejmenšími žáky odpovědi na tyto a další otázky v nové příručce V digitálním světě. Najdete v ní metodiku práce se sadou V digitálním světě, zábavné audiovizuální lekce s aktivitami a pracovními listy, kvíz i hravé infografiky. Publikace je vhodná k výuce žáků 1. stupně ZŠ.

Rádi Vám ji zdarma zašleme v tištěné podobě. Též si ji můžete stáhnout na webu JSNS.CZ

Zdroj: Bulletin mediálního vzdělávání, JSNS:cz