Webináře ke „kariérku“ a konference Dovednosti pro 21. století

Vydáno: 3 minuty čtení

Projekt iKAP II – Inovace ve vzdělávání, který pro hl. m. Praha koordinuje Pražský inovační institut (Pii), pro vás má v září připraveny zajímavé akce. Další zajímavé online i offline akce pořádají také partneři projektu iKAP II – Inovace, přehled najdete v (prozatím) posledním čísle newsletteru.

V projektu byla také natočena zajímavá videa, která doporučujeme vaší pozornosti: k tématu AI dětem, k podpoře podnikavosti, jak a proč založit žákovský parlament nebo videa pro ukrajinské rodiny a školy, které s nimi pracují. Videa najdete na YouTube kanálu Pii, v playlistu iKAP II – Inovace. Níže přinášíme podrobnosti k zářijovým akcím.

Dialogická mysl je víc než jakákoliv technika (online workshop)

• 12. 9., 26. 9. 2023, čas: 13–17 hod., online
  • informace také ve FB události zde
  • registrovat se na dvoudenní kurz můžete na tomto odkazu

Dvoudenní online workshop z oblasti kariérového poradenství vám nabídne možnost zamyslet se nad svou rolí a vlivem vaší osobnosti na poradenský proces a práci s klienty. Vyzkoušíte si několik technik pro práci s vlastním vnitřním nastavením. Vnitřní nastavení poradců jako nová cesta v kariérovém poradenství aneb „jak lze svým rozvojem pomáhat sobě i druhým“. Inspirované metodikou, která vznikla v rámci evropské spolupráce.

Kurz vedou Lucie Sedláčková a Lenka Cole. V roce 2008 spolu založily Aspekt, z. s., a od té doby se v něm věnují kariérovému poradenství a podporovanému zaměstnávání pro osoby se zdravotním znevýhodněním.

„Zelené“ kariérové poradenství: Trh práce

Jaké důsledky přináší klimatická změna pro trh práce? A co z nich plyne pro školní kariérové poradce? Přijměte pozvání na webinář, kde se pokusíme otevřít nejen tyto otázky. Volně tak navazujeme na webinář Kariérové poradenství jako nástroj udržitelného rozvoje: Cesta za zelenou kariérou, který se konal 5. 6. 2023.

Program:

• Přivítání, Pražský inovační institut
  • Změna klimatu a trh práce, Tereza Volmutová, NaZemi
  • Zelená transformace a její důsledky pro školní kariérové poradce, projekt Trautom, Martin Navrátil, Moravskoslezský pakt zaměstnanosti
  • Panelová diskuze: Jaká je role školních kariérových poradců v této oblasti? (Tereza Volmutová, Martin Navrátil, Kamila Koblerová)

Webinář je pořádán ve spolupráci Pražského inovačního institutu, Vzdělávacího institutu Středočeského kraje, Krajského centra vzdělávání – KCVJŠ Plzeň, Vysočiny Education, Centra kariérového poradenství Zlínského kraje a Moravskoslezského paktu zaměstnanosti a Centra Euroguidance.

Konference Dovednosti pro 21. století

• 22. 9. 2023, čas: 9–16.00 hod
  • místo: Kampus Hybernská, prostor Didaktikon (Hybernská 998/4, Praha 1)
  • informace také ve FB události zde
  • registrovat na konferenci se můžete na tomto odkazu

Konference se zaměří na dovednosti, znalosti, kompetence a pracovní návyky, které jsou považovány za nezbytné pro úspěch ve vzdělávání a zaměstnání ve společnosti 21. století. Akce probíhá ve spolupráci projektů iKAP II – Inovace ve vzdělávání a KAP III, které koordinuje Pražský inovační institut.

Program:

8:30–9:00 Registrace
9:00–9:20 Přivítání a přehled aktivit Pražského inovačního institutu
9:20–9:35 World Economic Forum Report: Budoucnost pracovních míst 2023
9:35–9:55 Podnikavost a Kariérové poradenství vize 2030
9:55–10:15 Podnikavost a Kariérové poradenství v Praze
10:15–10:30 Kdo podporuje podnikavost v Praze I
10:30–10:45 Pauza
10:45–11:15 Kdo podporuje podnikavost v Praze II
11:15–12:15 Blok 1: Workshopy a vedené diskuze Využití umělé inteligence (AI) ve vzdělávání Propojení kariérového rozvoje a podpory podnikavosti ve škole Klimatická změna, udržitelnost života na Zemi a kariérový rozvoj žáků Využití virtuální reality (VR) ve vzdělávání
12:15–12:40 Reflexe Bloku 1
12:40–13:30 Oběd