Výroční zpráva ČŠI byla projednána v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR

Vydáno: 1 minuta čtení

Ve čtvrtek 27. února 2014 byl ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal pozván na jednání poslaneckého výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, aby zde představil Výroční zprávu ČŠI za školní rok 2012/2013. Členové výboru ji vzali jednohlasně na vědomí, bez připomínek.

Po úvodní prezentaci Tomáše Zatloukala týkající se hlavních zjištění z inspekční činnosti za loňský školní rok a zpravodajské zprávě, přednesené místopředsedkyní výboru a poslankyní Ivanou Dobešovou, přišla na řadu rozprava. Přítomné poslankyně a poslanci se pozastavili nad vysokým počtem stížností. ČŠI ve školním roce 2012/2013 řešila celkem 430 stížností. Debatovali také nad současným problémem českého školství, a to nekvalifikovaností některých učitelů. Rozprava se dotkla i malé dostupnosti dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, role a fungování školských rad, inkluzivního vzdělávání a jeho dalšího vývoje, odchodu žáků základních škol do víceletých gymnázií i názoru ředitelů inspektovaných škol, kteří obecně nejsou spokojeni s připraveností žáků na další stupeň vzdělávání.

Kromě prezentace Výroční zprávy ČŠI bylo na programu 4. schůze poslaneckého výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu mimo jiné seznámení jeho členů s novým ministrem školství Marcelem Chládkem. Jednání výboru řídil jeho předseda profesor Jiří Zlatuška.