Projekt Kdo jiný?, který sdružuje a podporuje iniciativy mladých lidí z celé republiky, kteří chtějí pomáhat a zlepšit své okolí.

Vydáno: 2 minuty čtení

Každý může zlepšovat věci ve svém okolí a každodenním životě. Není důležité, kolik je člověku let, ale jaké má odhodlání a nápady.

Věříme, že mladí lidé se umí k řadě problémů postavit přímo. Ať už se jedná například o domácí násilí, xenofobii nebo ničení životního prostředí – vždy má cenu něco dělat! A spousta projektů, s nimiž se setkáváme například při nominacích na Cenu Gratias Tibi, je toho důkazem. Řadě mladých lidí se podařilo prosadit něco, co se zprvu zdálo nemožné

Projekt Kdo jiný? zaštiťuje řadu našich aktivit, které spojuje přesvědčení, že i mladí lidé mohou měnit svět k lepšímu.

Řízení školy onlineProjekty: Kdo jiný?

• Gymnázium Česká 64, České Budějovice
    • projekt: Zpět na jedna – doučování dětí zdarma v Českých Budějovicích
    • zPĚT na 1 je projekt studentů z Českých Budějovic, který je založen na principu bezplatného doučováni, kdy doučovaným je žák základní školy a doučujícím student gymnázia. Projekt se snaží řešit nesnáze žáků základních škol, kteří mají problémy s učivem a nemají dostatečné prostředky na zaplacení doučování nebo zkrátka jejich rodiče nejsou ochotni hradit výdaje s doučováním spojené. Takový žák nebo žákyně se mohou zapojit do tohoto projektu a bude jim bezplatně přidělen student střední školy, který žáka bude doučovat na domluveném místě, tak, aby to vyhovovalo oběma stranám.
  • Pražské humanitní gymnázium š.p.o
    • Projekt: Snažíme se pomáhat.
    • tým studentek navštěvuje dětské Klokánky a dělají s dětmi různé aktivity, hrají si s nimi, snaží se pro ně získat peníze apod.
    • Mají i svůj blog
  • Fakultní základní škola profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK
    • Projekt: Mám asistenta, no a co?!
    • Tým natáčí dokument o dětech, co mají asistenta pedagoga a o samotných asistentech. Cílem je osvěta, dětí s asistentem je u nic ve škole asi 6, role asistentů je spíše nevyhraněná. Děti se za ně často stydí. Jedná se hlavně o děti s poruchami chování a učení. Výstupem bude film: Mám asistenta, no a co?!