Patří politika do školy?

Vydáno: 1 minuta čtení

Podcast 9 let natvrdo

Zákon výslovně říká, že na školní půdu nepatří politická agitace. Jak je to ale s výchovou k občanství, jak tenká ta hranice je a jak ji nepřekročit? Mají a mohou učitelé žákům říkat, koho volí? Stačí, když budou děti vědět, že „komunismus byl svinstvo“, nebo by měly i vědět, proč?

Poslechněte si epizodu: To ošklivé slovo politika. Jak o ní učit ve školách?

(Hosty Vladimíra Piskáčka a Michala Kaderky byla předsedkyně Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd Tereza Vodičková a ředitel Centra pro demokratické učení Tomáš Hazlbauer.)

Podcast o tom, jak mají vypadat školy v Česku ve 21. století. Jaká práva mají žáci, jaká rodiče a zbyla nějaká i na učitele? Názorový střet pedagoga a experta na vzdělávání Michala Kaderky s odborníky, učiteli, politiky, reformátory, tradicionalisty, ale i dětmi a rodiči moderovaný Vladimírem Piskáčkem v autentické roli rodiče dvou dětí.

Zdroj: https://open.spotify.com/show/0T8fX9V90zDxG9pSCCvEey