NIDV nabízí kurzy odborného cizího jazyka pro učitele středních škol

Vydáno: 1 minuta čtení

Národní institut pro další vzdělávání připravil vzdělávací nabídku, která zaplňuje doposud chybějící článek v dalším vzdělávání učitelů středních škol v oblasti výuky cizích jazyků a splňuje nejnovější trendy ve vzdělávání s využitím ICT a kombinací prezenčního a on-line studia.

Zájemci mají v nabídce pět odborných kurzů ve dvou jazycích, které jsou určeny pro učitele cizích jazyků a odborných předmětů na středních školách. Institut nabízí v angličtině kurzy v oblasti strojírenské terminologie, pro služby v cestovním ruchu a další je zaměřený na obchod a marketing.

V německém jazyce mohou učitelé zdokonalit rovněž v oborech obchod a marketing i strojírenská terminologie.

Intenzivní jazykové kurzy jsou realizované formou prezenční výuky, která obsahuje 15 vyučovacích hodin ve formě 3 prezenčních seminářů a online výuky za podpory odborně proškoleného lektora.  V deseti lekcích se posluchač naučí 200 odborných výrazů. Probírané učivo je prohlubováno poslechem, cvičením a videonahrávkou z reálného prostředí výrobního podniku.

Všechny kurzy jsou dotované MŠMT v rámci rezortních úkolů a účastníci jej mají zdarma. Jedinou podmínkou účasti je, aby zájemce vykonával pozici učitele na střední škole. Minimální doporučená jazyková úroveň je B1.

Přihlášky a bližší informace na uvedených kontaktech garantů kurzu.docx