Informace Státního zemědělského intervenčího fondu - Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol

Vydáno: 2 minuty čtení

Státní zemědělský intervenční fond (dále „SZIF“) informuje školy, že do 2.4.2024 se do provádění Školního projektu mohou zapojit – podat Žádost o schválení, noví dodavatelé. Školní projekt zahrnuje projekt Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. V jejich rámci jsou do škol dodávány stanovené produkty a prováděna doprovodná vzdělávací opatření.

Školy mají možnost si pro školní rok 2024/2025 vybrat, který subjekt bude u nich provádět Školní projekt a se kterým uzavřou smlouvu. Pokud škola není se stávajícím dodavatelem spokojena nebo se z jiného důvodu rozhodne spolupráci s ním ukončit, může tak učinit a uzavřít smlouvu s jiným dodavatelem.

Pro výběr nového dodavatele je na webových stránkách SZIF k dispozici aktuální Seznam žadatelů schválených pro školní projekty, tj. seznam subjektů, které již školní provádí zde.

Pokud má škola vytipovaného dodavatele produktů, který na Seznamu žadatelů schválených pro školní projekty SZIF není uveden, nyní v březnu 2024 je vhodný čas ho informovat o možnosti zapojení do Školního projektu.

Podrobný popis postupu pro schválení nových dodavatelů je uveden v Příručce pro žadatele, která je k dispozici na webových stránkách SZIF zde a zde.

V případě dotazů se zájemce o dodávání produktů do škol může obrátit i na infolinku SZIF-email: info@szif.cz, tel.: 222 871 871 nebo na emailovou adresu skolni.projekty@szif.cz.

Tato informace je ke stažení zde: Informace SZIF pro školy o zapojení subjektů do ŠP.pdf

Zdroj: MŠMT